Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, które od 1 stycznia 2018 r. jest odziałem Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, działa na terenie Łazienek Królewskich w tzw. Koszarach Kantonistów, zbudowanych w latach 1826-1828, oraz w pochodzących z lat 1825-1826 Stajniach Kubickiego.

Zajmuje się ono popularyzacją wiedzy związanej z narodową tradycją łowiectwa i jeździectwa, hodowlą koni na ziemiach polskich, a także tematyką przyrodniczą.


Publikacje:

Opracowania:


WIRTUALNY SPACER

POWOZOWANIA im. ZBIGNIEWA PRUS-NIEWIADOMSKIEGO

Kliknij aby zwiedzić

WIRTUALNY SPACER

MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA
WARSZAWA

Kliknij aby zwiedzić

Wystawa “Hippiatricus i jego pacjenci”, przybliżająca dzieje warszawskiego szkolnictwa weterynaryjnego z lat 1824-1939. Prezentowane są tam sylwetki osób zasłużonych dla polskiej weterynarii, w tym stołecznych lekarzy koni, oraz tajniki ich pracy.
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie 4 kwietnia 2017.
Wystawa “Virtuti Militari” poświęcona najwyższemu i najstarszemu polskiemu odznaczeniu bojowemu. Prezentowana była w Muzeum Łazienki Królewskie od 17 września do 11 grudnia 2019 r. Dzieje ustanowionego przez króla Stanisława Augusta orderu to zarazem opowieść o dramatycznych losach Rzeczypospolitej.
Pierwsza ekspozycja, która w tak przekrojowy sposób ukazuje historię polskich orderów i odznaczeń od XVIII wieku do współczesności. Wystawę można było oglądać od 9 listopada 2018 r. do 3 lutego 2019 r.