Wyścigi Konne w Polsce

– historia, współczesność i przyszłość –

 
 

Służewiec jest symbolem wyścigów konnych w Polsce. Tor był m.in. dziełem wybitnego warszawskiego architekta Zygmunta Plater-Zyberka oraz Tadeusza Dachowskiego (autora pierwszej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Toru z roku 1928).

Jak potoczą się losy jednego z najpiękniejszych Hipodromów w Europie – Toru Służewiec, który tworzyli ludzie związani z hodowlą koni, wyścigami i sportem jeździeckim. 

Czy będzie on dalej działał z taką dynamiką jak Tor Wyścigowy we Wrocławiu pozostając otwarty zarówno na wyścigi konne jak i na jeździectwo, czy też ograniczy się tylko do samych gonitw?

Pozostaje nam wierzyć, że doczekamy czasów, kiedy wyścigi będą dawały pracę i dobry dochód hodowcą i właścicielom koni oraz rozrywkę dla tysięcy ludzi, w których sercach galopują konie.

Dla zrozumienia mojego przesłania, gorąco polecam książkę jednego z autorów w naszej Bibliotece Cyfrowej, Pani Barbary Bossak-Herbst pt. Warszawska Enklawa. Świat społeczny wyścigów konnych na Służewcu” (kliknij tytuł aby przeczytać jej fragmenty).

Artur Bober 

Artur Bober, były reprezentant Polski i trener kadry narodowej w WKKW. 

Wyścigi Konne. Wrocław, wraz z Torem Wyścigów Konnych Służewiec zorganizowały w roku 2023. międzynarodową konferencję na temat przyszłości wyścigów konnych.

Jej wartością dla uczestników była wspólna wiedza o stanie i problemach wyścigów w różnych krajach, oraz o tym jak te kraje widzą przyszłość.

Z jej treścią można zapoznać się obok:

Wyścigi Konne w Polsce – historia

(ponad 50 publikacji)

Wyścigi Konne w Polsce – współczesność

(ponad 20 publikacji)

Przykłady powiązanych postów z naszych mediów społecznościowych: