Promotorzy: Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka

Urodził się i wychował w Warszawie. Z zawodu architekt, z zamiłowania miłośnik i fotograf koni. W czasie studiów jeździł konno, odnosząc duże sukcesy w konkurencji ujeżdżenia. W następnych latach był sędzią wielu imprez ujeżdżeniowych.

Jako młody człowiek Wojtek zaczął pisać, redagować i wydawać bardzo dobrze przyjmowany magazyn jeździecki „Kawalkator”, dzięki czemu został najmłodszym członkiem zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego.

Wojtek jest także autorem i wydawcą znanych na całym świecie książek takich jak:

  • Cykl katalogów, roczników “Stadniny koni arabskich w Polsce” (2001-2011);
  • Ilustrowane Księgi Stadne Stadniny Koni Polskich (6 tytułów);
  • Przewodniki po rodowodach koni arabskich z Polski i wielu innych krajów (19 tytułów).

Wojtek, zafascynowany naturą i pięknem tych niesamowitych zwierząt, przez wiele lat jako fotograf nawiązał wieloletnie relacje z właścicielami koni, hodowcami i ranczerami dosłownie na całym świecie.
Jego prace były wystawiane w kraju i za granicą (m.in. we Francji, Niemczech, Kuwejcie, USA – m.in. Lexington Kentucky, Horse Museum).

Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Wojtek tworzy niesamowite obrazy koni łącząc w swojej pracy głęboką wiedzę i niezwykłe podejście artystyczne. Uchwycił trwałe i wyjątkowe wrażenie szlachetnych stworzeń, czy to w stajniach, na polach czy w dziczy. Nic dziwnego, że jego konto na facebooku ma aż 65 000 obserwujących!


Wybrane prace:

Zdjęcia opublikowano dzięki uprzejmości autora.