Edyta Trojańska-Koch

strona www (kliknij)

Mecenasi: Jadwiga i Jarosław Koch

Konie zafascynowały mnie już w dzieciństwie i towarzyszyły przez całą młodość oraz dorosłe życie. Choć pozornie robiłam różne rzeczy, zupełnie z nimi nie związane – studiowałam filologię romańską i dziennikarstwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz fotografię w Warszawskiej Szkole Fotografii Mariana Schmidta – pozwoliły mi one połączyć dwie największe pasje w moim życiu, w jedną – fotografowanie koni. Znajomość języków: francuskiego, hiszpańskiego i angielskiego, okazała się nieocenioną pomocą podczas licznych wyjazdów zagranicznych. Studia fotograficzne poszerzyły moje horyzonty, dodatkowo uwrażliwiając i otwierając na różne rodzaje fotografii. Natomiast niezliczone godziny spędzone w siodle oraz praca instruktora jeździectwa, zaowocowały poznaniem końskiej psychiki, ułatwiając przewidywanie ich zachowań i uzyskanie na zdjęciu upragnionego efektu.

Konie nigdy nie przestały mnie urzekać i inspirować. Zawsze zdumiewała mnie dwoistość ich natury. Są jednocześnie silne i delikatne, dumne i uległe, płochliwe i ciekawskie. Ich uroda, szlachetność i łagodność, sprawiają, że każda sesja jest dla mnie niepowtarzalnym, bogatym w silne emocje, doświadczeniem. Dlatego też, jestem nie tylko ogromnie szczęśliwa, mogąc pracować z tymi niezwykłymi stworzeniami, ale również, mając okazję podzielić się z Państwem, poprzez zawarte na tej stronie fotografie, miłością, zachwytem i podziwem, jaki budzą we mnie od zawsze.

DOKONANIA


  • II miejsce w konkursie Equine Ideal Spring 2010 Photo Contest, Professional Division Action
  • Szeroki Kadr, IV edycja konkursu Szerokiego Kadru “Zostań inspiracją” 2017
  • Konkurs CEWE Photo Award 2018 “Our world is beautiful” pozycja w klasyfikacji miejsc od 21 do 50 (fotografia „Beutiful sunset”)
  • Konkurs CEWE Photo Award 2019 “Our world is beautiful” pozycja w klasyfikacji miejsc od 31 do 1000 (fotografia „Alabaster horse”)
  • 5 miejsce w 4th Annual Animal Kingdom Art Exhibition marzec 2019
  • 4 miejsce w 5th Annual Animal Kingdom Art Exhibition maj 2020
  • Brązowy medal dla serii “Horses of the sun” w 2020 Moscow International Foto Awards.

WYSTAWY

  • Wystawa fotografii “Equine Treasures” podczas Mara’ee Animal Show w Bahrajnie dla Jego Wysokości Króla Bahrajnu Hamada Ibn Isa Al Chalifa, kwiecień 2019 (Bahrajn)

Wybrane prace:

Zdjęcia opublikowano dzięki uprzejmości autorki.