Promotor:


Fotograf dzieł sztuki.

Urodzony w 1956 roku we Wrocławiu. Swoje zamiłowanie do techniki czerpie z lat studiów pomaturalnych z Fotogrametrii, oraz czasu kiedy prowadził pracownie fotograficzną w Ząbkowicach Śląskich. Miał kontakt z dziełami sztuki od wczesnej młodości za pośrednictwem swojego ojca, Józefa Gebczaka – kustosza Muzeum Śląskiego we Wrocławiu (od 1945 do 1965 roku). Doświadczenie to pozwoliło mu zapoznać się z procesem dokumentowania obrazów.

Jego prace charakteryzuje zamiłowanie do precyzyjnego oddania charakteru obiektów bez narzucania swego indywidualnego spojrzenia dla opisu wizualnego bryły, struktury, koloru, przejrzystości, kunsztu wykonawstwa – bez zbędnych deformacji czy ciężkich cieni. Prezentuje przedmioty od ich najlepszej strony – oferujące oczom widza prawdziwe spojrzenie – opis dzieł bez ich zbędnego upiększania.

W latach 1982-1987 towarzyszył na kontrakcie w Algierii swojej żonie Julii Rabczuk – artystce (po PWSSP Wrocławskim), pracującej na wydziale Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Oranie. W tym czasie, dzięki licznym podróżą po Saharze, poświecił się zdjęciom pejzażów.

Od 1987, aż do emerytury, przebywał we Francji. Mieszkając w Marsylii zasięg jego pracy codziennej obejmował obszar od Pirenejów, po centra takie jak do Cannes, Nicea i Monako, aż po Rzym. Przez ponad 35 lat na Południu Francji, specjalizował się w fotografii dzieł sztuki na potrzeby domów aukcyjnych, galerii, kolekcjonerów i artystów.

Po przejściu na emeryturę powrócił do rodzimego Wrocławia. Obecnie wspomaga swoimi umiejętnościami projekty edukacyjne Legendy Polskiego Jeździectwa i Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka fotografując przekazane dzieła sztuki.


Wybrane prace:

Chopin

Rzeźba głowy Fryderyka Chopina autorstwa Władysława Dudka to dzieło charakteryzujące się niezwykłą ekspresją i subtelnością formy. Władysław Dudek w swoim dziele oddał hołd jednemu z największych polskich kompozytorów, jednocześnie wyrażając własną artystyczną wizję. Artysta wyraził zgodę na odlanie sześciu limitowanych odlewów celem wsparcia projektów edukacyjnych Bober Team Non Profit – Legendy Polskiego Jeździectwa i Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka.