Polska Cyfrowa

Biblioteka Jeździecka

Razem z Wami, tworzymy platformę edukacyjną dla wszystkich, którym bliskie są konie i pragną zgłębiać o nich swoją wiedzę.

Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka to portal stworzony przez rodzinną firmę BoberTeam, skierowany do hodowców, jeźdźców oraz wszystkich miłośników koni.

Naszym marzeniem jest stworzenie strony internetowej, na której będziemy pokazywać zdigitalizowane zbiory i publikacje o tematyce hipologicznej oraz zamieszczać linki do zbiorów jeździeckich znajdujących się w największych cyfrowych bibliotekach w Polsce.

Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka (www.pcbj.pl) istnieje dzięki sponsorom, promotorom i patronom poszczególnych legend przypominanych na stronach www.legendypolskiegojezdziectwa.pl. Każdy patron przyczynia się do dalszego rozwoju tego portalu.

Wspieraj Legendy Polskiego Jeździectwa i buduj Polską Cyfrową Bibliotekę Jeździecką.

Współpracujemy między innym z:

Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, Poznańską Fundacją Bibliotek Naukowych, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie oddz. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, Centralną Biblioteką Wojskową, Biblioteką Śląską w Katowicach, czy Wielkopolską Biblioteką Cyfrową.

Jeżeli posiadają Państwo w swoich prywatnych zbiorach materiały hipologiczne (fotografie, publikacje, artykuły, wycinki prasowe itp.), chętnie je wypożyczymy i zdigitalizujemy. Skontaktujemy się z właścicielami praw autorskich i spróbujemy je upublicznić na stronie www.pcbj.pl z informacją, że publikacja pochodzi z Państwa zbiorów.

Wasze opinie:

Arturze,

co otworzę FB, a robię to często, natykam się na któryś z Twoich niezliczonych projektów. Szczerze mówiąc zlały mi się  one w jeden wielki projekt „Bober Horse ADHD”. Ale dzisiaj zagłębiłem się w Cyfrową Bibliotekę Jeździecką. I to jest to! 

Mam duży, prywatny zbiór hipologiczny, ale mam też wiele pomysłów na teksty, do których potrzebuję źródeł historycznych. Tych, które są w zasobach uczelni i innych instytucji. Jednak żeby zapoznać się na przykład z książkami Uniwersytetu Jagiellońskiego, musiałbym na klika dni pojechać do Krakowa. Przy aktywnym życiu trudno ten czas wygospodarować. 

Przed chwilą z przyjemnością zanurzyłem się w udostępnionych przez Ciebie uwagach do hodowli pełnej krwi w Polsce autorstwa prof. Pruskiego. Miód. 

Digitalizacja archiwum hipologicznego to fantastyczny prezent dla mnie i dla rzeszy zainteresowanych końską tematyką. 

Gorąco kibicuję jak najbardziej intensywnemu rozwojowi Twojej cyfrowej biblioteki. Wierzę, że instytucje i osoby, które mają prawa do tych publikacji będą Ci życzliwe. To są materiały, które stanowią nasze historyczne dziedzictwo i dostęp do nich powinien być łatwy i powszechny.

Jerzy Sawka - dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice

Polską Cyfrową Bibliotekę Jeździecką polecają:

, ,

Bogusław Lustyk poleca PCBJ

Czytaj i oglądaj Polską Cyfrową Bibliotekę Jeździecką. Bogusław Lustyk poleca!
, ,

Wojciech Mickunas poleca PCBJ

Zostań w domu! Czytaj i oglądaj Polską Cyfrową Bibliotekę Jeździecką. Wojciech Mickunas poleca!
, ,

Wojciech Dąbrowski poleca PCBJ

Zostań w domu! Czytaj i oglądaj Polską Cyfrową Bibliotekę Jeździecką. Wojciech Dąbrowski poleca!
, ,

Marek Siudym poleca PCBJ

Zostań w domu! Czytaj i oglądaj Polską Cyfrową Bibliotekę Jeździecką. Marek Siudym poleca!
, ,

Marek Szewczyk poleca PCBJ

Zostań w domu! Czytaj i oglądaj Polską Cyfrową Bibliotekę Jeździecką. Marek Szewczyk poleca!

Polecamy:

, , , , , ,

"Major Hubal: legendy i mity" [fragmenty] (2011) - J. Lombarski

Fragmenty książki radomskiego dziennikarza – Jacka Lombarskiego będąca formą dyskusji z krążącymi wokół majora Hubala, zgodnie z tytułem, legendami i mitami.
, , , , , ,

"Majora Michała Toczka konna droga..." (2021) [fragmenty]

Książka o mistrzu hipiki majorze Michale Toczku, który odnosił wspaniałe sukcesy sportowe w latach 1924-1928, autorstwa Agaty Dudy.
, , , ,

"170 lat wyścigów konnych w Polsce" (2011)

Publikacja przygotowana pod patronatem Parlamentarnego Zespołu ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa przy współpracy Totalizatora Sportowego i Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, z okazji 170-lecia wyścigów konnych w Polsce.