Championat Świata w Paryżu w 2013 roku, jako zwieńczenie sezonu pokazowego był bardzo szczęśliwy dla polskiej hodowli konia arabskiego i janowskiej stadniny.

W finałach sukcesy odniosły polskie czołowe stajnie: klacz Wieża Mocy z Michałowa zdobyła Championat Świata Klaczy Młodszych, klacz Pinga z Janowa Podlaskiego wygrała Championat Klaczy Starszych i na dodatek klacz Eldorado zdobyła w tej kategorii brązowy medal.

Na 10 klaczy w paryskim finale 6 było z polskimi rodowodami i z polskiej hodowli. Aktualna Championka Świata – Pinga to bardzo ważna klacz dla Janowa, wygrała w wieku jednego roku championat klaczy młodszych w Janowie a następnie wyjechała do USA gdzie odnosiła liczne sukcesy pokazowe Wracając, po rocznym pobycie za granicą, zdobyła tytuł Championki Europy na pokazach w Moorsele w Belgii i tym zwycięstwem zakończyła sezon 2012.

Jest to także praktycznie koniec kariery pokazowej Pingi, gdyż w zasadzie zdobyła wszystko co można było zdobyć w pokazach światowych, europejskich i krajowych.

Pinga jest specyficznym koniem, jej atutem jest wspaniały ruch, prezencja, uroda i charakter, bardzo łagodny i spokojny.

Źródło: www.pulsmiasta.tv